Město podpoří rozvoj a údržbu sportovišť dotacemi

Město Hradec Králové vypíše dotační program na rozvoj, rekonstrukci a údržbu sportovišť a tělovýchovných zařízení, která se nacházejí na území města, ale nejsou v jeho majetku. Celkově půjde o pět milionů korun. Žádosti o dotace bude hradecký magistrát přijímat během ledna příštího roku. Vypsání dotačního programu na svém včerejším zasedání schválili zastupitelé města.
Tisková zpráva
 

 
 
„Chceme v našem městě rozvíjet sport a podporovat sportovce, kteří, aby mohli dosahovat skvělých výkonů, potřebují mimo jiné také kvalitní zázemí. Kromě podpory vlastních sportovišť se proto chystáme vypsat dotační program na rozvoj a podporu sportovišť, která nejsou v majetku města, ale nacházejí se na jeho území. Dotaci budou moci zájemci využít na investiční i neinvestiční akce, které budou provedeny v příštím roce. V případě významných investic může být projekt realizován i s přesahem do roku 2023,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. 

Žádosti o dotace bude možné podávat pouze elektronicky, a to od 10. do 26. ledna prostřednictvím dotačního portálu města Hradec Králové (https://dotace.mmhk.cz). Žadatelem o dotaci může být fyzická nebo právnická osoba, která provádí veřejně prospěšné činnosti a projekty. Žádat lze o dotace do výše maximálně 80 % z celkových nákladů na projekt. Jeden projekt může být podpořen pouze v jednom dotačním programu. 

Kateřina Šmídová, tisková mluvčí
 
Zodpovídá: Mgr. Kateřina Šmídová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2021 / 9.11.2021
Zpět na seznam aktualit